#87

Dzīve un piedzīvojumi, kuros darīšana pa savam pievelk arī citus

Raimonds Dombrovskis, slēpošanas centra “Vanagkalns” saimnieks, upju ekspedīciju vadītājs, vairākkārtējs ASV čempions biatlonā

Tad, kad ir fiziskā slodze, domāšana ir pilnīgi citādāka.

Par epizodi

Viņš ir vairākkārtējs ASV čempions biatlonā, pieredzējis vadītājs piedzīvojumu ekspedīcijām, daļa no kurām ir redzamas filmās gan televīzijā, gan pašu dēkaiņu priekam uzņemtos video. Šo to no filmām var atrast arī youtube – te ir mana favorītfilma par viņa piedzīvojumu ar rekordu. Viņš ir saimnieks Vanagkalnā, par ko fano tie, kas izbauda distanču slēpošanu plašumā un viņa personības neparasto pievilcību un izpausmes. Viņš saka, ka Vanagkalnā viss esot tā, kā nav citur. Savulaik viņš ar rollerslēpēm pārbrauca pāri ASV un vēl bišķi (pa vertikāli). Vēl Padomju laikā viņš pārcēlās uz dzīvi ASV, bet pēc laika pārcēlās atpakaļ uz Latviju. Viņš dara tā, kā viņam patīk. Un sākumā gana daudz cilvēku uz viņu noraugās ar attieksmi, ka viņš nav normāls un ka viņam nekas nesanāks. Es šaubos, ka viņu interesē būt normālam. Savukārt, piedzīvojumi pašam un citiem ir tas, kas viņam sanāk. Viņš citus pievelk ar savu īstumu un citādību. Viņš dara pa savam. Un tajā ir kaut kas ļoti magnētisks.

Kad prasīju Kārlim Bardelim, lai iesaka man interesantu un jaudīgu cilvēku intervijai, viņa atbilde bija: “Raimis no Vanagkalna, viennozīmīgi!” Pajautāju par viņu vēl dažiem cilvēkiem, kuri apgrozās Latvijas dēkaiņu aprindās un ir devušies ar viņu piedzīvojumos. Visi man atbildēja, ka to, kas ir Raimonds Dombrovskis, nemaz nevar tā vārdiski aprakstīt, jo Raimis esot jāpiedzīvo. Lūdzu, te ir iespēja sarunas laikā piedzīvot mazu daļu no tā, kas ir Raimonds no Vanagkalna.

Man šķiet, ka Raimonds ir tāds cilvēks, kuru uzņēmumiem būtu forši uzaicināt uz sarunu savā kolektīvā, jo viņa pieredze no piedzīvojumiem un apgriezieni izvēdina galvu un paver iespēju padomāt citādāk.

Jautājums nebija, vai es atgriezīšos Latvijā, bet gan – kad.

Sarunas pieturpunkti

0:39 Kas ir Raimonds no Vanagkalna

3:42 Ceļš līdz vairākkārtējam ASV čempionam biatlonā

16:26 Kāpēc Raimonds Dombrovskis tā arī nepiedalījās olimpiskajās spēlēs

28:19 Grēksūdze 6000 kilometru garumā pāri visai Amerikai

38:30 Ekonomiskais šoks pēc atgriešanās Latvijā

41:41 Kā aizsākās Vanagkalna stāsts un kāda plānota tā attīstība

49:33 “Stuck in Stikine” filmas tapšana kalnu upes ledainajos ūdeņos

58:07 Ar ko interesanta ir cenu un maksāšanas sistēma Vanagkalnā

1:02:01 Kā izskatās intervija, lai tiktu uz piedzīvojumu pa kalnu upi

1:13:23 Kā Raimonds gastronomiski lutina savus pārbraucienu/pārgājienu dalībniekus

1:20:12 Ar kādām interesantām un bīstamām situācijām nākas sastapties vadot pārgājienu grupas

1:35:33 Kādi ir noteikumi, lai pieteiktos ceļojumu grupā pie Raimonda Dombrovska

1:41:19 Kā Raimonds ar savām lekcijām var palīdzēt sasniegt komandas vai uzņēmuma mērķus

Sarunā pieminētā informācija