#45

Kā ceļā uz panākumiem nelaupīt sev radošumu, drosmi, veselību un laimi.

Kārlis Bardelis, Bored Of Borders kapteinis

Mana reālā dzīve ir piedzīvojumi un starp tiem es stāstu par piedzīvojumiem.

Par epizodi

Mūsu pirmās sarunas laikā 2017. gadā Kārlis Bardelis stāstīja ne tikai par Atlantijas okeāna pārairēšanu kopā ar Gintu Barkovski, bet arī par saviem plāniem ar nākošo piedzīvojumu – ar draudzeni divatā uz velosipēda pārbraukt Latīņamerikai un tad pārairēt Klusajam okeānam. Šajā sarunā viņš stāsta par to, kā viņam tas izdevās.

26 637 kilometri (tie ir 66% no Zemeslodes apkārtmēra pa ekvatoru.) 493 dienas tikai airējot okeānā, kam klāt vēl 101 diena minoties pāri Latīņamerikai un 222 dienas dzīvojoties pa Klusā okeāna salām. Divi gadi. Un manam prātam neaptverama neatlaidība.

Es visa piedzīvojuma garumā sekoju Kārļa ierakstiem sociālajos medijos @boredofborders profilā, pārmaiņus – tad aizturot elpu (“Nu, kāpēc nav neviena jauna ieraksta no Kārļa?! Vai viss labi?”, vai arī “Bāc, viņš tiešām Klusajam pāri airēs VIENS?!”), tad atvieglojumā uzelpojot (“Uff, Kārlim viss labi”, “Forši,ka viņš paliek uzticīgs tam, ko grib darīt, arī tad, ja partnerplāni mainās un ir jāairē vienam.”) un beigās priekā gavilējot par rezultātu (“Cepuri nost! Viņam izdevās!”)

Par Cilvēkjaudas sarunu ar Kārli vienojāmies, kamēr viņš vēl airēja Indonēzijas ūdeņos. Esmu patiecīga Kārlim, ka drīkstēju viņam jautāt visu, kas mani viņa piedzīvojuma sakarā interesēja (grūtību pārvarēšana, uzturs, ikdiena, iedvesmas avoti, noklausītās grāmatas (kopā 150!) un vēl daudz kas), tai skaitā par to, kā spēt pārslēgties no plāna airēt divatā uz to, ka airēs vienatnē.

Tajās divās stundās, ko ar Kārli sarunājos, ne tuvu nepaspēju viņam pajautāt visu, ko gribēju. Iespējams, ka arī Tev vēl radīsies jautājumi. Kārlis piekrita, ka pēc tam, kad publicēsim šo sarunu, apmēram nedēļas ietvaros viņš piedalīsies stundu garā sarunā ar Cilvēkjaudas auditoriju un atbildēs uz jautājumiem.

Ja vēlies piedalīties šajā sarunā, uzdot savu jautājumu un dzirdēt Kārļa atbildes uz visiem jautājumiem, tad pieskati, ka esi starp Uguns skolas jaunumu saņēmējiem (ja neesi, tad pieteikties uz tiem vari šeit) un mūsu e-pasts nonāk Tavā elektroniskajā pastkastē tur, kur tu to redzi (nevis slēpjas pie abonētajiem, reklāmām (promotions) vai mēstulēm (spam), bet, ja mūsu ziņas saņemt negribēsi, varēsi no tām atrakstīties jebklurā laikā).

Kārlis mums iedeva arī sarakstu ar grāmatām un podcasts, ko viņs airējot klausījās un kas varētu noderēt arī citiem. To sarakstu atradīsi zemāk, šajā lapā.

Un, protams, noskaties Kārļa pirmo sarunu par piedzīvojumu Atlantijas okeānā, kā arī filmu, ko viņi tur safilmēja (man un vīram to skatīties bija ļoti interesanti).

Mūsos pašos visas atbildes ir, bet mēs viņas negribam sadzirdēt vai mums ir bail sadzirdēt.

Sarunas pieturpunkti

1:55 Kas pamudināja Kārli nomainīt savu “grūti” un doties piedzīvojumā mūža garumā.

8:00 Kā radās Bored of Borders nosaukums.

9:44 Divatā ar draudzeni uz tandēmriteņa pāri Latīņamerikai – kādi tam bija ieguvumi un ar kādām grūtībām nācās saskarties.

15:50 Ar kādām ķibelēm abi ceļotāji sastapās savā Latīņamerikas velo piedzīvojumā.

23:55 Ko Kārlis būtu zaudējis, ja nebūtu devies piedzīvojumā ar savu draudzeni.

28:30 Šķiršanās no ceļabiedra un draudzenes – kā tas notika un cik ilgs laiks bija vajadzīgs, lai to pārdzīvotu.

40:24 Kārļa plāni par nākotni ar ekspedīcijām, piedzīvojumiem un lielu ģimeni.

46:20 Ar kādu attieksmi vieglāk pārdzīvot brīžus, kad “smadzenēs uzberztas tulznas”.

52:00 Kāds bija Kārļa dienas ritms laivā okeāna vidū, ēšanas izaicinājumi un baudas mirkļi.

56:00 Personīgais ceļš uz vegānismu.

1:04:00 Kā un kāpēc Kārlis ir atteicies no cukura lietošanas uzturā un pie kādiem ēšanas principiem pieturas, lai saglabātu labu veselību.

1:21:50 Pārdomas par vīrieša auglības termiņu un ģenētiskā materiāla saglabāšanas iespējām.

1:25:25 Cik ilgi Kārlis plāno uzkavēties Latvijā un kur viņu var sastapt.

1:27:50 Personīgi ieteiktās grāmatas un podkāsti.

1:40:00 Praktisks risinājums, kā dot savām smadzenēm atpūsties.

1:42:00 Pilsētas Kārlis – ar ko viņš atšķiras no piedzīvojumu meklētāja .

1:51:30 Vēstījums “garderobes tantiņai”.

Sarunā pieminētā informācija