#76

Stratēģijas, kā pārvarēt grūtības un atjaunot ticību sev, lai atkal baudītu dzīvi

Inta Lākute, pateicoties viņas drosmei, sākās Cilvēkjaudas sarunas

Tikai caur piedošanu sev var izlīgt mieru ar savu ķermeni.

Par epizodi

Saruna, kurā smelties spēku un idejas, kā atgūties pēc dzīves belzieniem un spēt parūpēties, lai dzīvē atkal ienāk prieks un aizrautība, pat ja tas jau ilgstoši šķiet neiespējami. Pateicoties Intas Lākutes drosmei atklāti runāt par 4 bērnu zaudējumu 24.-26. grūtniecības nedēļā, vidusskolas diploma iegūšanu 38 gados, sava kūku biznesa izveidi, pirms 4 gadiem sākās Cilvēkjaudas sarunas, kad ar Intu ierakstījām pašu pirmo sarunu.

Šoreiz ar Intu runājām par metodēm, ko viņa izmantoja pēc ceturtajām bēdīgajām dzemdībām, lai ne tikai izvairītos no pašnāvības, bet arī lai palīdzētu sev atgūt fizisko formu, kas četras reizes ilgstoša gultas režīma grūtniecību laikā bija pamatīgi cietis. Inta nolasīja vēstuli ar instrukcijām savai ģimenei, draugiem un paziņām, ko viņiem nosūtīja, kad atgriezās mājās no slimnīcas, lai līdzcilvēkiem būtu vieglāk viņai palīdzēt atgūties, nevis pasliktināt viņas situāciju, kā tas bieži notiek šādu zaudējumu situācijās.

Inta pastāstīja, kā viņa, pārvarot kaunu par laicīgi neiegūto izglītību, saņēmās studijām universitātē un to laikā izveidoja iedarbīgas stratēģijas, kas viņai ļāva gan tikt galā ar mācību slodzi, gan turēties formā ēšanas un fiziskās slodzes ziņā, vienlaicīgi sagādājot sev piedzīvojumus, kas uzpilda baterijas.

Pa šo laiku Inta ir ne tikai ieguvusi bakalaura izglītību psiholoģijā, bet arī ir ar izcilību veikusi pētījumu par piedošanas sev lomu, lai sieviete atgūtos pēc bērniņa zaudēšanas grūtniecības vai dzemdību laikā. Inta ir cilvēks, kuras garšīgie smiekli un sulīgā valoda sajūsmina visu mūsu komandu. Viņa ir mana iedvesma tajā, cik milzīgi resursi ir cilvēkā, lai pat prātam neaptverami grūtās situācijās, atrastu iespējas dzīvot ar prieku.

Uzrāviena piedzīvojums, ko abas ar Intu pieminējām, ir iespēja satikt citus Cilvēkjaudas domubiedrus un piedzīvot, ko nozīmē Cilvēkjaudas praktiskā pieredze, kad ne tikai zini, kas jādara savā labā, bet tiešām to dari, pat ja iepriekš likās, ka nesanāks. Darīt to kopā ar citiem, kuri arī ir izlēmuši pacelt savu iekšējo resursu, spēka un draiva līmeni, ir krietni interesantāk un vieglāk.

Sēras ir nebeidzamas, ja tās neizstrādā.

Sarunas pieturpunkti

5:31 Par spēju nepadoties un meklēt spēku dzīvot pēc bērna zaudēšanas, nenorakstot sevi un atrodot dzīvē prieku; Intas pētījums psiholoģijā par piedošanas sev lomu;

22:45 Praktiski ieteikumi, kā nesabrukt pēc sāpīgiem dzīves sitieniem;

33:51 Pagrieziena punkts, kas palīdzēja uzsākt transformācijas ceļu uz savis pieņemšanu;

39:08 Kas Intai palīdzēja nepadoties pašnāvības domām un atrast jaunu jēgu dzīvei;

47:29 Kā palīdzēt līdzcilvēkiem komunicēt ar cilvēku, kas pārcietis zaudējumu; atbalsta iegūšanas vēstules paraugs;

1:03:01 Piemērs, kā piedabūt sevi darīt lietas, no kurām ir ļoti bail;

1:08:19 Kādas stratēģijas izmantot brīžos, kad nolaižas rokas;

1:11:30 “Izvēlies, kuru GRŪTIi tu gribi” koncepts;

1:19:34 Kādus reālus ieguvumus dod discpilīna un režīms; konkrēts dienas plāns;

1:30:26 Cik liela loma veiksmes stāstā ir atbalsta komandai;

1:36:44 Ko nozīmē atbildība pret sevi;

1:48:42 Intas līdzdalība sievietes spēku un prieku atjaunojošā piedzīvojumā par labāko vasaru, neskatoties uz ierobežojumiem.

Sarunā pieminētā informācija