#23

Kā nedarīt pāri sev un partnerim krīzes laikā

Nansija Lībiete, Ģimenes sistēmiskās terapijas speciāliste

Labākais, ko šajā situācijā varētu darīt, ir runāt. Būtu vērtīgi izrunāt noteikumus, pēc kādiem tagad dzīvosim.

Par epizodi

Par to, kā nesabojāt attiecības ar savu partneri, kamēr ģimenei jādzīvo pa mājām, es jautāju ģimenes sistēmiskās terapijas speciālistei Nansijai Lībietei. Nansija ne tikai bija salikusi kopā izcilu rakstu ar rīcības plānu, bet mūsu virtuālās sarunas laikā vēl iedeva praktiskus risinājumus reālām dzīves situācijām. 

Kā pārlaist šo laiku? Kā tas būtu, ja uz šo paskatās kā uz laiku vasaras nometnē?

Sarunas pieturpunkti

02:04 – Ko darīt, kad partneris jau tā grūtajā situācijā vēl pārmet vietā nenoliktas mantas un nepareizas audzināšanas metodes.

08:22 – Ko darīt, kad partneris savu neapmierinātību ar krīzes situāciju izgāž uz otru, turklāt nepalīdz dalīt visus pienākumus.

20:12 – Kā rīkoties, ja partneris, kurš krīzes laikā varētu strādāt no mājām, tā vietā izvēlas strādāt darba vietā, bet mājās ir slodze ar trīs maziem bērniem.

25:27 – Kā pārlaist laiku, kad vīrs un daļa ģimenes atrodas tālu prom, arī citā valstī, un par viņiem ir gan uztraukumi, gan grūti iztikt bez kopā būšanas.

30:51 – Kā rīkoties, kad partneris krīzes laikā noslēdzas vēl vairāk nekā parasti.

36:01 – Ko darīt, ja jau tā grūtajā ierobežojumu laikā vīra nav mājās un sazvanoties viņš dod situācijai nepiemērotus padomus.

Sarunā pieminētā informācija