#134

Ko par sevi un cilvēku emocijām varam mācīties no dr.Klauna

Igor Narovski, “Dr.Klauns” mākslinieciskais vadītājs, treneris, mentors, dzejnieks

Niknums dod enerģiju ķermenim pateikt: “Nē!”

Par epizodi

Igora Narovska darbu es iepazinu caur viņa daktera Klauna stāstiem sociālajos medijos. Tie aizkustināja un lika aizdomāties. Lielākā daļa bija par bērniem slimnīcās. Sākot ar pagājušo pavasari, Igora nesenākie stāsti manā sirdī ieguva nākamā līmeņa dziļumu. Tie bija par darbu ar kara bēgļiem. Maziem un lieliem. Nav vārdu, ar kuriem es prastu aprakstīt Igora darbu un viņa stāstus par to. Viņš strādā uz robežas, kur satiekas neziņa, drosme un prieks.

Aicināju Igoru uz sarunu, lai mācītos to, ko viņš zina kā klauns un kā klaunu treneris un kas var noderēt mums pārējiem. Es un mūsu komanda viņa teikto klausījāmies ar sirdi, jo dot to tikai ausīm būtu noziegums pret sevi. Igors gan pats ir dakteris klauns, gan ir šīs organizācijas mākslinieciskais direktors Latvijā, gan trenē klaunus, gan arī – ir dzejnieks.

Saruna ir krieviski. Tāpat kā 115. epizode bija angliski ar Michel Dennler. Gan Mišels, gan Igors sevis izvēlētajā valodā var dot vairāk vērtības cilvēkus paceļošai jaudai, nekā tas notiktu latviski. Šonedēļ mēs esam publicējuši vēl vienu Cilvēkjaudas epizodi, kas ir latviski. Kam neder šī epizode tās valodas dēļ, var pievērsties otrai šīs nedēļas epizodei #135. Un to, protams, var darīt arī, ja der epizode #134 :).

Abas epizodes (anglisko un krievisko) mēs ierakstījām vasarā un veicām to par saviem līdzekļiem. Sākot ar šo #134 epizodi, tajās ļoti retajās nedēļās, kad kāda epizode būtu svešvalodā, tā arī turpmāk būs veidota par mūsu līdzekļiem, un mēs tajā nedēļā publicēsim vēl otru epizodi, kas ir latviski (šonedēļ #135).

Cilvēkjaudas platforma ir mana virtuālā viesistaba, kurā mani viesi dalās ar vērtīgām zināšanām un pieredzi par cilvēka jaudas tēmām. Šīs viesistabas sarunas ir atvērtas tiem, kuri arī vēlas iegūt no manu viesu stāstiem. Esmu pateicīga par laiku un enerģiju, ko mani viesi no savas dzīves atdod šīm sarunām, lai mēs, pārējie, no tām paņemtu sev noderīgo. Tāpat kā es neļauju kādam necienīgi izturēties pret viesi manu māju viesistabā, es to pašu daru arī Cilvēkjaudas virtuālajā viesistabā. Tāpēc komentārus, kas nosoda, pazemo vai pamāca manus viesus vai mani, es dzēsīšu. Sarunai latviski ir risinājums – nākamā šajā nedēļā publicētā epizode #135.

Cilvēkiem, kuri vēlētos, lai citiem sarunā ar Igoru būtu pieejami subtitri latviski, ir iespēja pieteikties kādu daļu no tās iztulkot, sūtot par to ziņu uz info@ugunsskola.lv. Ja pieteiksies vismaz 12 cilvēki ar iespēju iztulkot 1/12 daļu no tās, mēs šo risinājumu organizēsim.

Ja saruna tev noder, tad, lūdzu, pievienojies ar savu atbalstu dakteru klaunu lieliskajam darbam.

Igoram šajā gadā ir iespēja publicēt viņa stāstus grāmatā, kas būs angliski. Tikai, tā kā pasaules līmenī viņš vēl ir nepazīstams, tad daļa no grāmatas izdošanas izdevumiem ir jāsedz viņam pašam un tāpēc viņš organizē kick-starter kampaņu, kur vēl pietrūkst neliela daļa no vajadzīgās summas.

Ar Igoru sarunājām vasarā tikties uz nākamo sarunu. Es tagad vēl vairāk gaidu vasaru.

Būt atvērtam, tā ir darbība.

Sarunas pieturpunkti

5:13 Daktera Klauna profesijas galvenais uzdevums

6:59 Etapi, kurus izmantojot, ir iespējams būvēt sapratnes tiltus starp cilvēkiem, kas ir atšķirīgi

13:43 Kāpēc cilvēki baidās mainīties, un ko viņi tāpēc zaudē

29:33 Kā saprasties ar cilvēku, kuram tu nepatīc jau no paša sākuma

32:02 Kāpēc ir tik grūti pieņemt savas negatīvās emocijas un kāds te ir risinājums

49:34 Skumju, skaudības un baiļu emociju patiesie iemesli, un ko tās vēlas mums pateikt

1:03:40 “Klauns – tas ir pats cilvēcīgākais, kas mūsos ir” – kā pārnest klauna “vieglo pieeju” uz savas dzīves situācijām

1:10:30 Ko mēs zaudējam attiecībās ar citiem cilvēkiem, ja slēpjam un neparādām savu ievainojamību

1:16:19 Daktera Klauna darba instrumenti darbā ar cilvēkiem, kurus skārusi kara darbība

1:24:50 “Klauns strādā ar to, kas ir” – kā šo principu pārnest uz savu dzīvi

1:31:47 Kāda ir klauna superspēja saistībā ar iekšējo bērnu

1:38:13 Patiesais laimes noslēpums

1:47:38 Kā spēles elementa ieviešana var palīdzēt ļoti grūtās dzīves situācijās

1:51:50 Klaunu īpašā pieeja darbā ar pusaudžiem

2:01:09 Igora Narovska ceļš, kā pieņemt nāves faktu, un dzīves pagrieziena punkts Varanasi vilcienā, Indijā

2:18.33 Kāpēc Igors ir izvēlējies daktera Klauna profesiju

2:24:15 Ko mēs katrs varam darīt, lai palīdzētu misijai dakteri Klauni turpināt palīdzēt slimajiem bērniem

Sarunā pieminētā informācija